„Bach jest Bogiem muzyki”. Rozmowa z Aleksandrem Dębiczem

Aleksander Dębicz, pianista, kompozytor i aranżer, lubi eklektyzm, nie zamyka się w jednej przestrzeni. Słucha różnych gatunków muzyki, w swojej twórczości jest barwny i różnorodny. Opowie nam o pierwszej wizycie w filharmonii, o swoich fascynacjach, podejściu do muzyki, o miłości do Bacha i amerykańskiego hip-hopu z lat 90. I pokaże, jak improwizuje.

To wszechstronny muzyk, który inspiracji szuka w otaczającym go świecie sztuki – w filmie, malarstwie, teatrze, literaturze. Improwizuje, chętnie grywa w duetach, ma za sobą projekty muzyczne realizowane m.in. z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, z gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim i z Jakubem Józefem Orlińskim, kontratenorem.

Pianista ma na swoim koncie kilka albumów, m.in. „Cinematic Piano” z cyklem 12 własnych kompozycji inspirowanych filmem, „Invention”, w którym prezentuje Inwencje i Sinfonie J.S.Bacha oraz swoje utwory nawiązujące do Bacha i hip-hopu, „The Union” wydany z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej czy „Sideways” z utworami na większe składy instrumentalne, między innymi na kwintet dęty i orkiestrą smyczkową.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!


Opublikowano

w

Tagi: