O nas

Stworzyliśmy nasz portal dla każdego, kto gotów jest zagłębić się w sztukę, przejść razem z nami pewną ścieżkę edukacyjną. Wierzymy, że warto przekonywać do kultury coraz szersze kręgi osób, przedstawiając ją w przyswajalnej, zrozumiałej formie. Chcemy przybliżyć również trudniejsze kwestie, jak choćby odbiór muzyki współczesnej, tworząc cykle, w których opierać się będziemy na doświadczeniu ekspertów. Pokazać kuchnię, zachęcać, inspirować, zaciekawiać, czasem może eksperymentować.

Inicjatywa jeszcze w fazie projektu spotykała się z dużym zainteresowaniem. Otrzymywaliśmy liczne sygnały, że taki portal jest potrzebny. Sami jesteśmy przekonani, że mamy do zaoferowania coś ciekawego. Chcemy przełamywać bariery, upowszechniając kulturę, tę wysoką, by większa część ludzi zdołała po nią sięgnąć. Każdy taki przypadek to dla nas wielkie szczęście i prawdziwa satysfakcja. Liczymy na dobry odzew, wierząc w skuteczność i zasadność naszych działań.

Doświadczenia z koncertów muzyki klasycznej czy jazzowej wskazują, że melomanów nie brakuje. Widownia jest wypełniona po brzegi, zazwyczaj nie udaje się wcisnąć nawet szpilki. Na wiele wydarzeń naprawdę trudno jest dostać bilety. Nie dziwią nikogo tasiemcowe kolejki do muzeów, szczególnie gdy kończą się ciekawe wystawy. Ludzie garną się do sztuki, potwierdzając tym samym, jak ważna jest ona w życiu człowieka. Oczywiście jest to spojrzenie z perspektywy dużego miasta, ale potencjał w rozwoju zainteresowań nie ma granic administracyjnych, tym bardziej, że internet dociera wszędzie. Wierzymy, że możemy na tym polu dużo zdziałać.

Serdecznie zapraszamy do naszej społeczności!

Załoga dlakultury.pl