Jedyny taki duet. Skrzypaczka i akordeonista podbijają muzyczne sceny

Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki to zgrany duet, zarówno na scenie jak i w życiu. Muzyczne małżeństwo, akordeonista i skrzypaczka. Jeśli jesteście ciekawi, jakie mają plany, jak radzą sobie z repertuarem na tak nietypowy skład, w jakich egzotycznych miejscach występowali, kto lepiej czuje się w kuchni, a kto na boisku – zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Publiczność darzy duet wielką sympatią. Bilety na ich koncerty rozchodzą się na pniu. Grono fanów zespołu stale się poszerza. Mają bardzo bogaty repertuar, od baroku po współczesność. Grywają również muzykę filmową.

Niedawno otrzymali Paszporty „Polityki” w kategorii Muzyka poważna. Jurorzy w uzasadnieniu napisali, że to nagroda „za wszechstronność i umiejętność poruszania się po różnych światach muzycznych. Za wirtuozerię, nieokiełznaną fantazję i pomysłowość w doborze oraz tworzeniu nowego repertuaru na nietypowy skład, jakim są skrzypce i akordeon”. Trudno nie zgodzić się z takimi argumentami.

Iwo i Karolina są niezwykle uzdolnionymi muzykami. Perfekcyjni, doskonali technicznie, a do tego wrażliwi i bardzo emocjonalni. Wspaniale interpretują muzyczne teksty. Spotkanie z nimi to zawsze wielka przyjemność. Polecamy ten duet!

Monika Borkowska


Opublikowano

w

Tagi: